MÖBLER / Bord / Brickbord 9018228
*
nr 901 8228
Brickbord
Gefle, Eugene Trost 1950-tal, höjd: 49 cm, diameter: 50 cm
Utrop:
1.200 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2014
kl 20:27:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 21:03:29
1
600 kr
30/6 15:50:56
2
Vinnande bud
30/6 16:57:34
3
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord eugene trost 1950-tal gefle svensk keramik svenska keramiker
-
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:08
-
3084 Fällbord
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:05
-
3015 Nattygsbord
Ett par, mörkbetsad björk. Bredd: 41 cm, djup: 50 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:00
-
3017 Pelarbord
1800-tal. Tredelad pelarfot. Diameter: 76 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:08
-
3228 Skrivbord
England. Bredd: 136 cm, djup: 77 cm, höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:07
-
3210 Skrivbord
med fristående hurts på trissor, Osvaldo Borsani &..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58
*
Brickbord
nr 901 8228
Brickbord
Gefle, Eugene Trost 1950-tal, höjd: 49 cm, diameter: 50 cm
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/6 21:03:29 | 1 | 600 kr |
30/6 15:50:56 | 2 | Vinnande bud |
30/6 16:57:34 | 3 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord eugene trost 1950-tal gefle svensk keramik svenska keramiker
-
4008 Bockbord
Furu. Bredd: 137 cm, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:08 -
3084 Fällbord
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:05 -
3015 Nattygsbord
Ett par, mörkbetsad björk. Bredd: 41 cm, djup: 50 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:00
-
3017 Pelarbord
1800-tal. Tredelad pelarfot. Diameter: 76 cm, höjd..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:08 -
3228 Skrivbord
England. Bredd: 136 cm, djup: 77 cm, höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:07 -
3210 Skrivbord
med fristående hurts på trissor, Osvaldo Borsani &..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:58